Geliştiriciler için Çok Faydalı 11 Blog Sitesi

Bu blog yazısinda yazılım ve geliştirmeye yeni başlamış bir birey okuyorsa eğer verebileceğimiz en büyük tavsiye: Bu işi öğrenmek için bir çok yardımcınız olacaktır, ama en büyük yardımcınız sizi bu işi yapmaya zorlayan müşteriniz olacaktır. Geliştirdikçe ve kodladıkça ufkunuz açılacak ve daha iyi araştırmalar yapacaksınız. Bu araştırmaları yapmanıza yardımcı olacak 11 blog sitesini sizler için derledik. Umarım sizler için faydalı olur.

1.Six Revisions

SixRevisions klasik bir web geliştirme blogu yerine büyük bir haber sitesi olarak adlandırılabilir. Web geliştiricileri ve tasarımcıları için de pratik faydalı makaleler yayınlanmaktadır. Burada güzel güzel kendinizi geliştirebilir skillerinize skill ekleyebilirsiniz. Şimdi karşıya geçebilirsiniz!

sixrevisions.com

2. Specky Boy

Bana göre bir blog sayfası iken Specky Boy blogu kendisini bir tasarım dergisi olarak affediyor. Specky Boy’un yayıncısı Paul Andrew sadece tasarım kaynaklarına odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda en iyi web teknolojileri hakkında da yararlı bilgiler sunuyor. Özellikle front-end  geliştiriciler için sürekli güncellenen mükemmel bir kaynaktır.

speckyboy.com

3.Smashing Dergisi

Tasarımını çok beğendiğim bir başka ünlü haber sitesidir. Her geçen gün yeni makalelerle sizlere HTML, CSS, JavaScript ile ilgili konular hakkında harika kaynaklar sunuyor.

smashingmagazine.com

4.David Walsh

Yazılım geliştirme alanında kendinizi rahat hissederseniz kesinlikle David Walsh’un bloguna rastlayacaksınız. CSS, jQuery, PHP, MySQL ve daha fazlası hakkında harika makaleler bulacaksınız.

http://davidwalsh.name/

5.OnextraPixel

Kısa adıyla OXP’nin web geliştirme blogu yerine web tasarım blogu olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, geliştirme alanında da gerçekten faydalı makaleler sunmaktadır. Bazı faydalı HTML5 ipuçları veya yeni bir jQuery kütüphanesi hakkında içeriklere rastlayabilirsiniz. Kesinlikle ilham verici içerikler elde edersiniz.

http://onextrapixel.com

6.Stoyan’ın phpied.com’u

Saatlerce gezinmeye değer harika bir blog. Facebook’un geliştirici mühendisi olan Stoyan Stefanov’un kişisel blogu ve harika kitaplarına yazarı! Yeni makaleler, araçlar ve frameworksler keşfetmek için en iyi yerlerden biri.

phpied.com

7.Codding Horror

Codding Horror, Jeff Atwood’un harika bir kişisel blog sitesidir. Yazılım mühendisliğinin gelişimi hakkında muazzam bilgiler sunar. Jeff tecrübelerini paylaştığı pek çok harika ipucu ve kaynaklarını bu blogunda sizler için sergiliyor.

blog.codinghorror.com

8.Alex Secton

Alex Sexton’un kişisel blogu çok sade ve anlaşılması olay bir şekilde çok çeşitli JavaScript ile ilgili konuları kapsar. Ayrıca, blogunda keşfedilmeyi bekleyen bazı yeni araçlar ve trendler bulabilirsiniz.

alexsexton.com

9.Paul Irish

Bir geliştirici olarak Paul iş akışlarını iyileştiren ve diğer geliştiriciler için hayatı kolaylaştıran araçlar yaratmasıyla tanınır. Şuanda Google’da Google Chrome DevTools üzerinde çalışıyor. Kişisel blogunda web ile iligili makaleleri düzenli olarak yayınladığı faydalı bigileri toplayabilirsiniz.

paulirish.com

10.Scotch.io

Scotch.io, AngularJS, Nodejs JavaScript Bootstrap gibi ve bunlara benzer daha pek çok konuda makaleler ve öğretici videolar yayınlayan bir sitedir. Kesinlikle ilham verici kaynakları ve gelişim kaynakları ararken gidilecek yer.

scotch.io

11.Mii – Modern Fikirler Enstitüsü 🙂

Kendi reklamımızı da güzelce yapayım da konuyu bağlayayım.  Dünya tasarım ve yazılım konularında trendleri takip edip paylaştığımız bir blog sayfası yaptık.

 

Kaynak

Yorum Yap:

Son Yazılar

09

Nis
Genel

Çocuklar İçin Robotik Kodlama

Son zamanların konusu kesinlikle yazılım ve robotik gelişmeler. Bir ülke politikası olarak bu alanlarda gelişim göstermemi gerektiği konusuna kesinlikle katılıyorum. Eski bir yazılımcı olarak algoritma yetisinin yazılım dışında bile ne kadar işe yaradığı konusunda neredeyse her gün kanıtlar görüyorum. Ancak bu yazıda bahsetmek istediklerim, nasıl robotik kodlama eğitimi verileceği değil, ki alanım ve bilgim değil, bu konunun altının boşaltılmaya başlaması üzerinedir. Bu konu […]

09

Nis
Genel

Tarihin İlk Bilgisayar Programcısı: Ada Lovelace

Augusta Ada King ya da bilinen adıyla Ada Lovelace. Yanlış duymadınız, kendisi gerçekten de tarihteki ilk bilgisayar programcısı! Haydi, bize ilkleri getiren onlarca kadınımızdan biri olan Ada Lovelace’i tanıyalım! Ada Lovelace, 10 Aralık 1815’te, soğuk bir Londra gününde dünyaya gelmiştir. Birçok kişi bilmese de babası, romantizm akımının ünlü şairi Lord Byron’dur. Babası Ada doğduktan kısa bir süre sonra annesinden ayrılmıştır. Sekiz sene[…]